Yatak

Dermadolin Kozmetik Üretim ve Pazarlama AŞ, 1982 yılında eczacı bir aileden gelen Nusret Selen tarafından kurulmuş bir yerli üretim firmasıdır. İstanbul, Yenibosna’daki eczanelerine sık reçetesi gelen ve alkol içinde eritilen Ardıç Çamı Katranını (Huile De Cade) arap sabunu ile karıştırarak, şampuan haline getirilen bir ürünün; modern kozmetiğin yıkayıcı ve diğer çağdaş maddeleri ile üretilmesi düşüncesinden hareketle, KADOLİN şampuan markasıyla yola çıkılmıştır.

Kurucumuz, 1982 yılının ilk bahar aylarında, İstanbul’da bulunan tüm ecza ve ıtriyat depolarına giderek, Kadolin kepek şampuanını konsinye olarak dağıtmaya başlamıştır. Amaç, cildiye doktorlarına ulaşmak ve reçeteye girmesini sağlamaktır. Eczane koşullarında bir kova içinde hazırlanan şampuana göre çağdaş ve güncel hale gelen bu kepek şampuanının, dermatologlar tarafından, her halde daha da beğenilecektir inancından başka bir gücünün olmadığını belirten Nusret Selen’i, geçen yıllar bu düşüncesinde haklı çıkarmıştır. Çünkü aradan geçen o kadar yıla rağmen, Kadolin şampuan bu gün de güncelliğini korumaktadır.

Ürünlerimiz, sürekli güncellenen “İyi Üretim Yeri” “Good Manufactoring Practices” GMP ve diğer sertifikalara da sahip olup, ilaç üretim geleneği de olan fabrikamızda üretilmektedirler. İlk yıllarda saçlı deride kepek konusu üzerine yoğunlaşıldı. Konunun uzmanı dermatologlar ve kozmetik formüllerin yetkin firması olan Türk Henkel – Cognis – şimdilerde adı BASF olan dünya devi firmanın Ar-Ge desteğini daima gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Tüm ürünlerimiz en az 1 yıl süren aşamalardan geçerek, tüketicilere ulaşmaktadır. Yıllar içinde Kadolin’den sonra sırasıyla PİRDOLİN, SEDOLİN, CERADOLİN ve SELYUM kepek şampuanları da üretildiler.

2006 yılından itibaren de bu şampuanların yanı sıra dünya ve AB deki gelişmelere paralel olarak saç ve vücut nemlendiricisi konularına eğildik. Ülkemizin döviz kaybını gücümüz yettiğince önlemek için, ithallerden daha etkili ve kaliteli ürünler ürettiğimizi güvenle söyleyebiliriz.

43Yıllık Tecrübe
81İLDE TÜM ECZANELERDE
8YAYGIN MARKA
17SERTİFİKALI ÜRÜN ÇEŞİDİ