Yatak

11 Ağustos 2020

Zeytinyağının Faydaları

Halk arasında “sıvı altın” olarak bilinen zeytinyağı, bitkisel yağlar arasında faydası en çok olan yağdır. Zeytinyağında bulunan antioksidanlar, E ve C vitaminleri, polifenoller vb. maddeler vücudumuza saymakla bitmeyen faydalar sağlar. Zeytinyağı; sindirim sistemini düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, kemik sağlığını korur. Bunlarla birlikte cilt ve saç için de oldukça faydalıdır.

Zeytinyağının cilde faydalarını sıralayacak olursak;

 • Cilt için kullanabileceğiniz en doğal ve en iyi nemlendirici zeytinyağıdır. Cildi derinlemesine işleyerek cildin beslenmesini sağlar. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildin yaşlanmasını engeller.
 • Ciltte; döküntü, kızarıklık ve kaşıntı gibi problemler meydana gelebilir. Zeytinyağı oluşan bu cilt hastalıklarının giderilmesinde etkilidir. E vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için cildin yenilenmesini sağlar.
 • Zeytinyağı peeling etkisi yaratır. Peeling sayesinde cilt ölü derilerden arınır ve böylelikle siyah nokta ve sivilce gibi cilt problemleri en aza indirgenir.
 • Zeytinyağının bir diğer faydası cilt lekelerini gidermesidir. Güneşin zararlı etkilerinden ve UV ışınlarına maruz kalınmasından dolayı ortaya çıkan lekeler zeytinyağı sayesinde ortadan kaldırılır.
 • Sivilceli ciltlerin en büyük yardımcılarından biri de zeytinyağıdır. Antioksidan ve anti-inflamatuar özellikler içerdiğinden yüzdeki iltihabı gidererek yayılmasını engeller.
 • Göz altı şişliklerinde, kaz ayaklarında, kırışıklıklarda da kullanılabilen zeytinyağı, düzenli kullanımda bu durumların ortadan kalkmasını sağlar.
 • Aynı zamanda zeytinyağı topuktaki çatlakları giderir.

Zeytinyağı cildin yanı sıra saç için de oldukça faydalıdır. Zeytinyağının saça faydalarını sıralayacak olursak;

 • Zeytinyağı, saç dökülmesine bitkisel çözüm arayanların en büyük yardımcısıdır. Hem yeni saçların çıkmasını hem de saçların güçlenmesini sağlar. Nemlendirici bir etkiye sahip olan zeytinyağı, saçlı derinin beslenmesini sağlayarak saç kaybının oluşmasını önler.
 • Bir diğer faydası da kepek problemi yaşayanlar içindir. Ancak bunun için zeytinyağı tek başına yeterli olmayacaktır. Bu noktada Sedolin kepek önleyici şampuan kullanmanızı öneririz.
 • Saç, nemini kaybettiği durumda parlaklığını da yitirir. Saça parlaklığını geri kazandırmak için A, E vitaminleri ve antioksidan açısından zengin olan zeytinyağını kullanabilirsiniz. Böylelikle saçınızdaki keratin korunacak, saçınız nem kazanacak ve sağlıklı bir hale gelecektir.
 • Kuru saçlar daha kırılgan bir yapıdadır. Saçınızı tararken dahi kırılmaya neden olabilir. Bu nedenle saç uçlarınızda zeytinyağı kullanarak kırılmaya meyilli yapısını giderebilirsiniz.
 • Bunların yanı sıra saçlarınız elektriklenen bir yapıya sahipse bunu da zeytinyağı ile ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Düzleştirici, saç kurutma makinesi, saç maşası gibi ürünler kullanmak saçın dış tabakasına zarar verir. Zeytinyağı saçın zarara uğradığı dış tabakayı kaplar ve saçın daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.

Cilde ve saça pek çok faydası bulunan zeytinyağı Dermadolin ürünlerinde kullanılmaktadır. Dermadolin’in tüm ürünlerine ulaşmak için www.dermadolin.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

43Yıllık Tecrübe
81İLDE TÜM ECZANELERDE
8YAYGIN MARKA
17SERTİFİKALI ÜRÜN ÇEŞİDİ