Yatak

11 Ağustos 2020

Saç Uzatan Şampuan

Saç uzatan şampuan gerek saç diplerini gerekse saç tellerini doğru besleyen bir şampuandır. Çeşitli vitaminler ve özellikle keratin içeren şampuanları en başta sayabiliriz. Ama sadece şampuan tek başına saç uzatmaya yeterli midir, asla! Ama biz önce konu başlığımıza sadık kalarak nasıl saç uzatan şampuan olmalıdır sorusuna yanıt arayalım. Özellikle saçlı derinizde aşırı yağlanma, kepeklenme veya dökülme gibi sorunlar yok ise, saç uzatan şampuan size çok yararlı olur. Böyle bir şampuanın içinde hidrolize keratin, omega asitleri, glikosil seramidler, argan çekirdeği özü, bitkisel polisakkaritler ile hidrolize bitkisel proteinler karışımı mutlaka bulunmalıdır. Uzatmadan heme söylemek gerekir ki, Seranem 4 mevsim Saç Bakım Şampuanı bu alanda rakipsiz bir üründür. Tüm eczanelerde bulunur. Ayrıca botanikecza.com, farmareyon.com ile farmagross.com sitelerinde de satılır.

İdeal bir saç uzatan şampuan, neler içermelidir, sorusuna şu cevaplar verilebilir:

  • İçeriğinde bulunan hidrolize keratin proteni: “Saç yüzeyindeki hasarı gidermeye ve nem içeriğini arttırmaya yardım eder. Saçı ve saç derisini düzgünce kaplayarak nemini muhafaza edip saça parlaklık kazandırırken, güçlenmesini ve uzamasını sağlar.”
  • Diğer bir bitkise protein olan fito keratin ise: “Bitkilerden elde edilmiş serbest aminoasit karışımıdır. Saç ve sebumda doğal olarak bulunan aminoasit miktarını arttırır. Düşük molekül ağırlıklıdır. Saça çok iyi nüfuz ederek nemini korur ve sağlıklı görünüm kazandırır, güçlenme ve uzamayı sağlar”
  • Benzofenon 4 ise: “Bir güneş filtresidir. UVB, UVA2 filtresi. Güneşin zararlı ışınlarından saçı korur ve yıpranmasına mani olur”
  • Glikosil seramidler: “Doğal kaynaklı Seramid’dir. Nemlendirici, bariyer oluşturarak koruyan, onarıcı, anti irritan ve sensitive cilde uygun aktif maddedir.”
  • Bitkisel polisakkarit te: Ciltteki doğal olarak bulunan bir nemlendiricidir. Suya ilgisi çok yüksektir ve böylece cildin nemini ve yumuşaklığını arttırır. Molekülünün 1000 katı kadar su tutar ve bu nedenle çok etkili bir nemlendiricidir. Lactic Acid mükemmel bir nemlendirici ve ölü hücreleri kaldırıp hücre yenilenmesini arttıran ve böylece cildin kendini yenilemesini hızlandıran bir alfa hidroksi asittir. Sodium Lactate yine iyi bir nemlendiricidir. Collagen amino asitleri ise cildi besler ve nemlendirir.”

İdeal bir saç uzatan şampuan markası arandığında Seranem 4 Mevsim Saç Bakım Şampuanı akla gelmelidir.

Bir saç uzatan şampuan kullanırken ne tür gıdalarla beslenmemiz gerektiği de ayrı bir yazı konusudur. Onu da keratin bakımı başlıklı makalede işleyeceğiz.

43Yıllık Tecrübe
81İLDE TÜM ECZANELERDE
8YAYGIN MARKA
17SERTİFİKALI ÜRÜN ÇEŞİDİ