Yatak

11 Ağustos 2020

Cilt Bakım Ürünleri

Cildimiz, vücudumuzu koruyan adeta bir mantomuzdur. Dolayısı ile ona çok iyi bakmamız gerekir. Bu başlık altında nemlenme konusunu inceleyeceğiz. Burada en başta tüm derimizin sağlıklı temizlenmesi konusu önde gelmektedir. Örneğin kuru bir deriyi her gün sabun ya da vücut şampuanı ile yıkamak doğru değildir, kuru cildin yağı zaten azdır. Bir de onu sıcak su kuvvetli bir yıkayıcı ile yıpratmak doğru değildir. Her cildin, hatta saçlı derinizin de belli bir oranda yağa ihtiyacı vardır. Aşırı yıkama ile cildiniz ya da yine cildiniz sayılacak saçlı derinizin yağını fazlaca alırsanız; yağ bezleriniz olması gereken minimum nemi sağlamak için aşırı çalışır ve bu defa da ölçüyü kaçırarak, aşırı yağlanmaya neden olur. Buna çok dikkat etmek ve insanın kendi kendinin doktoru olarak kararında davranması gerekir. Bu noktada doğru cilt bakım ürünleri seçmenizde isabet vardır.

Keza yağlı bir cilt nemlendirici kullanır ise, sivilce ve yağ topları oluşur. Yağlı cilde nemlendirici kullanmak hiç doğru değildir. Onun yerine gül suyu ile temizlemek ve günde iki kez Seranem Yüz Temizleme Köpüğü ile biriken yağlar giderilmeli ve cilt mat bir görüntüye kavuşturulmalıdır.

Sağlıklı bir cildin doğal yapısında Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler (Hiyaluronik asit eş değerlisi) yeterli miktarlarda bulunurlar. Hatta insan derisindeki hücreleri tuğladan bir duvara benzetirsek, tuğlaları tutan yani deriyi ayakta tutan harç ta Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler’dir. Bu iki hammadde hakkında lütfen bakınız www.dermadolin.com.tr (BİLGİLER ve ÜRÜNLER-NEMLENDİRİCİLER bölümü.)

Doğuştan kuru veya dış etkilerle kuruma / yaşlanma belirtileri gösteren ciltte ise bu maddeler azdır/azalır. Doğumdan kuru ciltli doğanların dışında, dış etkilerle (soğuk, sıcak, lazer, epilasyon, güneş veya yaşa bağlı nedenlerle) azalan nemi, tekrar sağlamak için ancak bu iki maddenin içeriğinde bulunduğu krem veya losyonlarla sağlayabilir, hasarlı deriyi yeniden yapılandırabiliriz. Diğer bir deyişle, bu iki maddeye içirmeyen bir nemlendirici, kaliteli ve etkin cilt bakım ürünlerideğildir. Etkisi çok kısa sürede geçer.

Dünyanın en ünlü dermatoloji hocalarından Prof. Dr. Maibach’ın, 2006 yılında Amerikan Klinik Dermatoloji dergisi’ne yazdığı makalede şöyle demiştir: “Glikosil Seramidleri içeren formülasyonların deriye topikal olarak (deriye sürülüp, emdirilerek) uygulanmasıyla, bozulmuş ya da hasarlanmış deri koruyucu özelliklerini yeniden kazanır. Bunlar etkin ve kaliteli cilt bakım ürünleri sayılırlar.

Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler içeren ürünler:

Su bazlı olarak Ceradolin krem ile parfümlü olan Ceradolin-P kremi ilk bakışta söyleyebiliriz. Bunlar cilt bakım ürünleri içinde daha ziyade yüz kremi olarak kullanılırlar. Ceradolin su bazlı losyon ile Ceradolin yağ bazlı losyon ise, daha ziyade vücuda kullanılırlar.

Bu ürünler grubu; gerek doğuştan gelen cilt kuruluğuna gerekse soğuk, sıcak, güneş, deterjan veya yaşlanma gibi dış etkilerle yıpranmış veya lazer-peeling tedavileri sırası/sonrasında kurumuş ve hassaslaşmış cildin doğal nem dengesini sağlayan cilt bakım ürünleri olarak en iyi nemlendirici sayılırlar. Parfümlü Ceradolin-P ile parfümsüz Ceradolin kremler nemlendirici krem olarak ilk yaşlanma belirtilerini önleme konularında etkili yüz kremleridir. Eller ve vücudu nemlendirmek için de Ceradolin hidro ya da Ceradolin lipo losyonlar özgün formülleriyle, bebeklerden başlayarak derinin koruyucu (bariyer) fonksiyonlarının bozulduğu her yaş ve her durumda güvenle kullanılırlar. Bebeklerin bez bölgesinden başlayarak her yaşın ideal ürünleridirler. Hamileler karnı gerilmeye başladığı andan itibaren Ceradolin lipo losyonu sürmeye başlarlarsa, karın çatlakları oluşmaz.

Ceradolin gurubu nemlendiriciler birkaç kez sabah-akşam, sonraları günde 1-2 kez kullanılsalar dahi cildi 24 saat nemli tutma özellikleri vardır. Bu sonuç testlerle kanıtlanmıştır.

Bu nedenle bitkisel hammaddeler de içeren Ceradolin krem ve losyonlarımız günde 1-2 kez uygulandığında; sahip olması gereken doğal nem dengesini, tazeliğini ve parlaklığını cildinize yeniden kazandırıp, 24 saat nemli tutarlar. Bebekler de dahil olmak üzere tüm aile bireyleri, her mevsimde güvenle kullanabilirler.

43Yıllık Tecrübe
81İLDE TÜM ECZANELERDE
8YAYGIN MARKA
17SERTİFİKALI ÜRÜN ÇEŞİDİ