Su bazlı olan Ceradolin kremler ve losyon hidro ile yağ bazlı Ceradolin lipo losyon; gerek doğumdan gelen cilt kuruluğuna gerekse soğuk, sıcak, güneş, deterjan gibi dış etkilerle yıpranmış veya lazer-peeling tedavileri sırası/sonrasında kurumuş ve hassaslaşmış cildin doğal nem dengesini sağlayan bitkisel bakım ürünleri olarak en iyi nemlendiricilerdir. Parfümlü Ceradolin-P ile parfümsüz Ceradolin kremler nemlendirici krem olarak ilk yaşlanma belirtilerini önleme konularında etkili yüz kremleridir. Eller ve vücudu nemlendirmek için de Ceradolin hidro ya da Ceradolin lipo losyonlar özgün formülleriyle, bebeklerden başlayarak derinin koruyucu (bariyer) fonksiyonlarının bozulduğu her yaş ve durumda güvenle kullanılırlar. Bebeklerin bez bölgesinden başlayarak her yaşın ideal ürünleridirler. Hamileler karnı gerilmeye başladığı andan itibaren Ceradolin lipo losyonu sürmeye başlarlarsa, karın çatlakları oluşmaz. Ceradolin gurubu nemlendiriciler birkaç kez sabah-akşam, sonraları günde 1 kez kullanılsalar dahi cildi 24 saat nemli tutma özellikleri vardır. Bu sonuç testlerle kanıtlanmıştır.

Sağlıklı bir cildin doğal yapısında Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler (Hiyaluronik asit eş değerlisi) yeterli miktarlarda bulunurlar. Doğumdan kuru veya dış etkilerle kuruma / yaşlanma belirtileri gösteren ciltte ise bu maddeler azdır/azalır.

Bu nedenle bitkisel hammaddeler de içeren Ceradolin krem ve losyonlarımız günde 1-2 kez uygulandığında; sahip olması gereken doğal nem dengesini, tazeliğini ve parlaklığını cildinize yeniden kazandırıp, 24 saat nemli tutarlar. Bebekler de dahil olmak üzere tüm aile bireyleri, her mevsimde güvenle kullanabilirler.