Dermadolin Kozmetik Üretim ve Pazarlama AŞ, 1982 yılında eczacı bir aileden gelen  Nusret Selen tarafından kurulmuş bir yerli üretim firmasıdır. İstanbul, Yenibosna’daki eczanelerine sık reçetesi gelen ve alkol içinde eritilen Ardıç Çamı Katranını (Huile De Cade) arap sabunu ile karıştırarak, şampuan haline getirilen bir ürünün; modern kozmetiğin yıkayıcı ve diğer çağdaş maddeleri ile üretilmesi düşüncesinden hareketle, KADOLİN şampuan markasıyla yola çıkılmıştır.

Kurucumuz, 1982 yılının ilk bahar aylarında, İstanbul'da bulunan tüm ecza ve ıtriyat depolarına giderek, Kadolin kepek şampuanını konsinye olarak dağıtmaya başlamıştır. Amaç, cildiye doktorlarına ulaşmak ve reçeteye girmesini sağlamaktır.  Eczane koşullarında bir kova içinde hazırlanan şampuana göre  çağdaş ve güncel hale gelen bu kepek şampuanının, dermatologlar tarafından, her halde daha da beğenilecektir inancından başka bir gücünün olmadığını belirten Nusret Selen’i, geçen yıllar bu düşüncesinde haklı çıkarmıştır. Çünkü aradan geçen o kadar yıla rağmen, Kadolin şampuan bu gün de güncelliğini korumaktadır.

Ürünlerimiz, sürekli güncellenen “İyi Üretim Yeri” “Good Manufactoring Practices” GMP ve diğer sertifikalara da sahip olup, ilaç üretim geleneği de olan fabrikamızda üretilmektedirler. İlk yıllarda saçlı deride kepek konusu üzerine yoğunlaşıldı. Konunun uzmanı dermatologlar ve kozmetik formüllerin yetkin firması olan Türk Henkel – Cognis – şimdilerde adı BASF olan dünya devi firmanın Ar-Ge desteğini daima gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Tüm ürünlerimiz en az 1 yıl süren aşamalardan geçerek, tüketicilere ulaşmaktadır. Yıllar içinde Kadolin’den sonra sırasıyla PİRDOLİN, SEDOLİN, CERADOLİN ve SELYUM  kepek şampuanları da üretildiler.

2006 yılından itibaren de bu şampuanların yanı sıra dünya ve AB deki gelişmelere paralel olarak saç ve vücut nemlendiricisi konularına eğildik. Ülkemizin döviz kaybını gücümüz yettiğince önlemek için, ithallerden daha etkili ve kaliteli ürünler ürettiğimizi güvenle söyleyebiliriz.

Dermadolin Hakkında

CERADOLİN markası adı altında yüz, vücut, boyun bölgesi nemlendiricileri olan krem ve losyonlarımız içerikleri itibariyle derinin kaybettiği nemi gerçekten geri verebilen ürünlerdir. Konu, gliserin ve/veya E vitamini içerikli bir krem sür, nemlenir gibi basit değildir. Ceradolin nemlendirici krem/losyon ve şampuanın içeriğinde, derinin doğal yapısında bulunan seramid olduğu gibi, bitkisel nemlendirici olanları da mevcuttur. Doğuştan kuru veya dış etkilerle (sıcak, soğuk, lazer, epilasyon, deterjan vb.) bariyer tabakası bozulup doğal nemi giden deriye, Ceradolin krem/losyonlar sürülerek hasarlı deri yeniden yapılandırılır. Bu konuda bilimsel yayınlar da mevcuttur.

SERANEM markası altında da tamamen kozmetik nemlendirici saç ve vücut bakım şampuanları, yüz temizleme köpüğü ile el ve vücut bakım kremi üretimlerimiz arasındadır.

Bitkisel bir madde olan hodan tohumu yağı esaslı MİNİDOLİN bebe/çocuk şampuanı ile losyonu 2018 yılında devreye girdi. Ülkemize güveniyor ve üretime devam ediyoruz. Daha pek çok ürün de sırada… Saygılarımızla.